Що таке самореалізація та в чому вона проявляється?

Як відчути себе самореалізованою людиною?

Навколо безліч стереотипів: треба багато подорожувати, заробити мільйони, встигнути виконати цілий список цілей до 30 років, відповідати стандартам краси. А для когось це про будинок, дітей, творчість.

Тому, перш ніж розглядати інструменти, розберімось, що таке “самореалізація”.

З погляду психоаналізу, самореалізація — стан, коли ви зрозуміли та реалізували свій потенціал, знаходите нові можливості для розвитку, відчуваєте задоволення, адже робите те, що хочете, а не те що нав’язало суспільство, культура, виховання.

Коли бажання та потреби НЕ збігаються з реальними діями, обставинами й можливостями, ви …
❌не розумієте свій потенціал,
❌не знаєте свої сильні сторони та
❌не цінуєте навички, через це
❌не розвиваєте їх та застрягаєте на одному місці.

Самореалізація не відбувається. Ви відчуваєте незадоволення своїми досягненнями, бо досягаєте не те що хочете. Через це страждає ваша самооцінка та психічне здоров’я.

Ви не бачите власну цінність (а вона точно є) та вклад, який можете зробити, або навіть вже робите у суспільство. Не маєте глибокого розуміння своїх потреб та бажань, впевненості у собі, як результат — важко побудувати гармонійні відносини з собою, людьми, Всесвітом.

Ви відчуваєте, що розгублені, вам важко адаптуватись до змін, бути гнучким та вірним собі й своїм цінностям за будь-яких обставин.

Самореалізація може бути різною:

Зараз я хочу зробити акцент саме на професійній.

Як її досягти та з чого розпочати? – Перший крок — відповісти: “Чого хочу саме я?”.

Здається, просте питання. Але відокремити свої справжні потреби та бажання від нав’язаних буває дуже нелегко без допомоги психотерапевта. Я буду рада допомогти Вам.

Записуйтеся на он-лайн сесію-знайомство. Спробуймо знайти відповідь!